Vysvětlení 1333 - První rande

Celý dnešní comics je narážkou na projekt Twitch Plays Pokémon, neboli TPP, jak je označován v mouseover textu. Twitch je služba, která slouží ke streamování her, respektive takzvaných "Let's Play" webcastů - jeden hráč hraje na svém počítači nějakou hru (a obvykle své hraní nějak komentuje) a jeho odběratelé ho sledují a v integrovaném chatu jeho konání mohou komentovat, radit mu a podobně.

Twitch Plays Pokémon je pokusem celý tento koncept obrátit - místo hrajícího hráče je zde jednoduchý bot, který hru (v tomto případě speciální verzi Pokémona) hraje na základě příkazů, které mu zadávají diváci streamu prostřednictvím chatu (takže se z pasivních diváků stávají aktivními hráči). Čím víc hráčů se pokouší hru ovládat, tím více se pochopitelně její hrdina chová nevyzpytatelně a nezřídka až bizarně a je schopen se zaseknout i na těch nejtriviálnějších úkolech.

Myšlenka TPP se velice rychle rozšířila a začaly se rychle množit podobné další projekty. Hlavní hrdina dnešního comicsu si proto bizarní chování své partnerky na prvním rande tedy vykládá tím, že "ji ovládá Twitch". Panel s ulitou je pak také odkazem na interní vtip hráčů TPP, související se zkamenělinou, kterou má protagonista TPP v inventáři.

V mouseover textu pak Randall konstatuje, že stejně jako protagonista TPP, i on sám (a asi nejen on) se v životě nejednou zasekl na zdánlivě triviálních problémech, a proto s protagonistou TPP soucítí.

A mimochodem, pokud se do projektu Twitch Plays Pokemon chcete zapojit, máte rozhodně možnost...